Na onlinePorovnanie.sk si najčastejšie uzatvárajú poistenie klienti z Bratislavského kraja

logo_fanpageTypickým klientom porovnávacieho portálu onlinePorovnanie.sk je 37-ročný muž z Bratislavského kraja, ktorý jazdí na 10-ročnej bielej alebo čiernej škodovke.

Na portál onlinePorovnanie.sk si od jeho spustenia v novembri 2012 vypočítalo cenu povinného zmluvného poistenia (PZP) už množstvo návštevníkov. Pozreli sme sa však na to, kto je typickým klientom online PZP na našom porovnávači.

Prevažujú muži z Bratislavského kraja

Zo štatistík portálu vyplýva, že PZP si na onlinePorovnanie.sk uzatvárajú väčšinou muži (88%). Vyše polovica všetkých klientov pochádza z Bratislavského kraja, nasledovaný Košickým a Banskobystrickým. Priemerný vek klienta je 36,7 roka, pričom najmladší mal v čase uzatvorenia zmluvy 21 rokov, najstarší 57.

Víťazí biela a čierna

Až 85% všetkých poistení patrí osobným autám, 10% tvoria motorky a 5% nákladné vozidlá nad 3,5 tony. Najviac sa poisťujú autá značky Škoda (29%), čo vyplýva aj z ich dominantného podielu na cestách. Poisťované vozidlá sú najčastejšie biele, čierne alebo majú farbu modrej metalízy, ale pri motorkách jednoznačne víťazí červená. Veľmi vyrovnaný je pomer medzi benzínovými a naftovými motormi. Miernu prevahu (55%) majú stále autá s benzínovým pohonom. Pri pohľade na vek vozidiel poistených na našom portáli vidíme, že priemerné auto bolo vyrobené v roku 2003.

Pestrosť je super

Hoci uvedené štatistiky nemajú zásadnú výpovednú hodnotu, dávajú nám zaujímavý pohľad na to, akí ľudia a aké vozidlá sú poisťované na našom portáli. Teší nás, že zastúpenie regiónov a klientov rôzneho veku je také pestré. Dúfame, že dokážeme pri výbere vhodného poistenia pomôcť aj Vám.

Za doterajšiu priazeň Vám ďakujeme

Tím portálu onlinePorovnanie.sk

autor: Jozef Belko | 8.5.2013, 12:05 hod.