Výročný deň PZP 1.1.? Výpoveď doručte do 19. novembra!

Výpoveď zmluvyPlatíte za povinné zmluvné poistenie (PZP) priveľa a radi by ste zmenili poisťovňu? Ak výročný deň vašej poistnej zmluvy pripadá na 1. januára, nezabudnite, že jej výpoveď musíte do súčasnej poisťovne doručiť najneskôr do 19. novembra.

Výpoveď doručte písomne a načas

Stále existuje veľká skupina motoristov, ktorí majú uzatvorené PZP s výročným dňom 1. januára. Podľa zákona má vaša súčasná poisťovňa povinnosť poslať vám informáciu o výške poistného na budúci rok minimálne 10 týždňov pred výročným dňom. Ak vám ponúknuté podmienky nevyhovujú, môžete poisťovňu zmeniť.

Najskôr je však potrebné aktuálnu zmluvu vypovedať. Pomôže vám náš online generátor výpovede. Výpoveď je potrebné vytlačiť, podpísať a doručiť do poisťovne najneskôr 6 týždňov pred výročným dňom. Ak ste v situácii, že zvažujete zmenu poisťovne a výročný deň vášho PZP vychádza na 1.1., nezabudnite, že posledný termín na doručenie výpovede súčasnej zmluvy je 19. novembra!

Uzatvoriť nové PZP je hračka

Po doručení výpovede do poisťovne máte až do konca roka čas nájsť si inú. Pri uzatváraní novej zmluvy dbajte na to, aby ste nové PZP uzavreli s dátumom platnosti, ktorý je totožný s pôvodným výročným dňom. Podľa zákona nesmie nastať situácia, že vozidlo bude nepoistené čo len jediný deň. S výberom novej poisťovne vám pomôže naša kalkulačka. Výhodou je, že okrem porovnania aktuálnych ponúk viacerých poisťovní na jednom mieste, si poistenie môžte rovno aj uzatvoriť. Pohodlne, z domu, bez zbytočných papierov, s výhodnými bonusmi a zľavami.

autor: Jozef Belko | 4.11.2014, 17:11 hod.