Asistenčné služby oceníte pri nehode aj poruche

Mechanic With Customer Using Digital TabletUž sa vám niekedy stalo, že ste zostali na ceste s odstaveným autom? Či už je pokazené, alebo sa vám iba minuli pohonné hmoty, problém je na svete. Neváhajte a volajte asistenčnú službu svojho poistenia. Dnes už býva štandardom, že poisťovňa k zákonnému poisteniu PZP (samozrejme, asistenčné služby sú väčšinou aj súčasťou havarijného poistenia) poskytuje aj asistenčné služby. Je už na vás či si priplatíte zvýšené limity a riziká asistencie, alebo si vystačíte so základnou asistenciou ponúkanou poisťovňou.

Čo ponúkajú asistenčné služby

Rozsah asistenčných služieb, ktoré poisťovne ponúkajú, môže byť odlišný. Samozrejme, v tomto prípade sa rozsah asistenčných služieb odlišuje cenou a preto ponúkajú poisťovne okrem základného produktu (cenovo najvýhodnejšieho) aj produkt s rozšírenou asistenciou. Nízka cena poistenia môže znamenať aj obmedzenú územnú platnosť asistenčných služieb napríklad len pre územie SR. Asistenčné služby vám poskytnú potrebnú technickú, materiálnu alebo organizačnú pomoc pri nehode alebo poškodení vášho vozidla. V zásade však asistenčné služby poskytujú:

  • opravu vozidla na mieste
  • odtiahnutie do najbližšieho servisu, prípadne aj úschovu vozidla
  • výmenu pneumatiky pri defekte
  • otvorenie a výmenu zámku v prípade zabuchnutia kľúčov v aute
  • dovoz paliva na miesto pri nedostatku pohonných hmôt

Na čo si dať pozor?

Pri uzatváraní poistenia, či už zákonného (PZP) alebo havarijného si dobre preštudujte asistenčné služby, ktoré vám poisťovňa ponúka. Informujte sa, ktoré služby poisťovňa zorganizuje uhradí (a v akom limite), ktoré vám iba zorganizuje a náklady za zorganizované služby si musíte hradiť v plnej výške sami. Je dobré vedieť, na ktoré služby máte v prípade núdze nárok. O voľbe asistenčnej služby, ktorá bude v prípade potreby poskytnutá, rozhodne asistenčná centrála poisťovne.

Ako kontaktovať Asistenčné služby?

V prípade, že na vašom vozidle nastala porucha, stali ste sa účastníkom nehody alebo vám odcudzili automobil môžete zavolať na linku asistenčných služieb vašej poisťovne. Kontakt na vašu asistenčnú službu nájdete na asistenčnej karte, ktorú ste dostali spolu s dokumentmi k PZP, respektíve havarijnému poisteniu. Asistenčná služba vám určí postup, ako máte v danej situácii konať. Je dôležité postupovať podľa pokynov asistenčnej služby alebo konzultovať s ňou svoje jednotlivé kroky. V prípade, že nebudete postupovať podľa pokynov asistenčnej služby, alebo asistenčnú službu nebudete včas kontaktovať, môže sa stať, že vám poisťovňa nepreplatí náklady, ktoré ste vy vynaložili (odťah, oprava na mieste a pod.)

Chcete si pripoistiť asistenčné služby?

Autoklub Slovakia Assitance (ASA) je v Slovenskej republike výhradným zmluvným partnerom najväčšej európskej asistenčnej spoločnosti ARC Europe. ASA zabezpečuje pomoc a asistenčné služby pre všetky druhy vozidla a jeho hlavnou činnosťou je pomoc motoristom v núdzových situáciách a starostlivosť o nich. Viac informácii o poistení asistenčných služieb ASA nájdete na našej stránke Asistenčné služby.

Máte záujem o viac informácií?

V prípade otázok ohľadom asistenčných služieb alebo poistenia motorového vozidla nás kontaktujte telefonicky na čísle 0902 661 111 alebo e-mailom na info@onlineporovnanie.sk.

autor: Jozef Belko | 28.10.2015, 11:10 hod.