Dobrá rada: Ako vypovedať PZP a zmeniť poisťovňu

Dievca a autoVýpoveď zmluvy PZP môžete podať z viacerých dôvodov. Zvyčajne to býva nespokojnosť s výškou poistného aktuálnej zmluvy PZP, predajom alebo prepisom vozidla. V prípade prvej možnosti sa určite oplatí nechať si včas porovnať ceny poistného v iných poisťovniach. Prinášame vám zopár rád, ako sa zbaviť nevýhodného PZP a uzatvoriť si také, aké vám najviac vyhovuje.

Ako a dokedy treba podať výpoveď PZP?

Výpoveď zmluvy PZP musí byť najneskôr do 6 týždňov (42 dní) pred výročným dňom už podaná v poisťovni. Výročný deň je deň a mesiac začiatku poistenia poistnej zmluvy. Ideálne je podať výpoveď už v predstihu. Z praxe vyplýva, že klienti riešia výpovede poistenia na poslednú chvíľu, dokonca sa často stáva, že lehotu na podanie výpovede “prešvihnú”. Tlačivo výpovede zmluvy si ľahko vygenerujete na našom portáli. Stačí len doplniť pár údajov, vytlačiť vygenerovaný dokument a podpísaný zaslať na adresu poisťovne. Tlačivo na výpoveď si môžete vygenerovať tu: online generátor výpovedí

Pozor, podať výpoveď zmluvy PZP môžete len 1-krát za rok! V prípade nepodania výpovede v zákonom stanovenej lehote musíte v poistení zotrvať ďalší rok.

Ako získať ponuky viacerých poisťovní rýchlo a pohodlne?

Neváhajte si na našom portáli porovnať aktuálne ceny poisťovní PZP pre vaše auto. V jednoduchých dvoch krokoch a zodpovedaní základných otázok o motorovom vozidle a držiteľovi získate rýchly prehľad ponúk jednotlivých poisťovní.

Vybrali ste si PZP a chcete ho uzatvoriť?

Pokiaľ ste si v našom porovnaní cien poisťovní našli ponuku, ktorá vám vyhovuje, neváhajte pokračovať v ďalšom kroku a uzatvorte si svoje PZP online. Návrh zmluvy aj s potrebnými dokumentmi, vrátane bielej karty, vám príde na vami zadaný e-mail a vy akceptujete zmluvu zaplatením. Je to úplne jednoduché a uzatvoríte si PZP z pohodlia vášho domova. V prípade ďalších otázok ohľadom PZP nás neváhajte kontaktovať telefonicky na linke 0902 661 111 alebo e-mailom na info@onlineporovnanie.sk .

Porovnajte a uzatvorte
si online PZP
autor: Jozef Belko | 16.11.2015, 17:11 hod.