5 rád pred lyžovačkou autom v Rakúsku

zimné gumy v rakúsku, povinná výbava auta, rakusko zimne pneu, zimné pneumatiky v rakúsku, zimná výbava do autaLyžiarska sezóna je aj napriek menej priaznivým snehovým podmienkam v plnom prúde. Avšak okrem prípravy a servisu svojho lyžiarskeho výstroja je potrebné nezabudnúť aj na svoje auto. Dnes už ľudia často chodia na lyžovačky do zahraničia. Najčastejšie navštevované lyžiarske strediská okrem našich bývajú tie v Rakúsku. Na čo je potrebné nezabudnúť pred cestou na vysnívanú lyžovačku?

1. Skontrolujte technický stav svojho vozidla

Tak ako pred každou dlhšou cestou, treba skontrolovať stav svojho vozidla. Ustráženie si výmeny a množstva oleja, zabezpečenie nemrznúcich zmesí, prípadne vyčistenie vzduchového filtra by mali byť rutinnou záležitosťou.

2. Zimné pneumatiky sú nevyhnutnosťou

 V tomto období je nevyhnutné, aby ste mali prezuté zimné pneumatiky. V prípade cesty do Rakúskazimné pneumatiky povinné v období medzi 1. novembrom a 15. aprílom. Hĺbka dezénu Vašej zimnej pneumatiky musí byť aspoň 4 mm. Ak sa chystáte do vysokohorských zasnežených a zľadovatených terénov, pouvažujte o zabezpečení si snežných reťazí. Ak sa chcete vyhnúť možným úrazom a poraneniam, umiestnite lyže, snowboardy a inú výstroj na strešný nosič alebo do strešného boxu.

3. Nezabudnite na povinnú výbavu

Úplnou samozrejmosťou je kompletná povinná výbava vozidla ako lekárnička, lano, výstražný trojuholník, rezerva, hasiaci prístroj a podobne. V prípade cesty do Rakúska je potrebné mať reflexnú vestu pre každého člena posádky a nie len jednu ako je to u nás. V zimných mesiacoch sú v Rakúsku povinnou výbavou aj snežné reťaze. Medzi nepovinnú výbavu, ktorá sa vám môže hodiť patrí skladacia lopata, kvalitná škrabka a metlička.

4. Vezmite si potrebné dokumenty

Nezabudnite si zobrať dôležité dokumenty. V zahraničí je potrebné mať v aute okrem technického preukazu a bielej karty zákonného poistenia aj zelenú kartu, ktorá je potvrdením, že má vaše auto uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Pre prípad nehody alebo poruchy si určite zoberte asistenčnú kartu alebo číslo na svojho makléra, ktorý vám poradí ako postupovať v danej situácii.

5. Nezabudnite na poistenie

Okrem poistenia vášho vozidla (havarijné poistenie, pripoistenie asistenčných služieb a pod.) nezabúdajte aj na poistenie jeho posádky. Uzavrite si poistenie do hôr, alebo v prípade lyžovačky v zahraničí cestovné poistenie s dostatočnými limitmi, aby ste sa z lyžovačky nevrátili s mastným účtom za ošetrenie. Vyrazte pripravení a bezpečne na lyžovačku.

V prípade záujmu o informácie ohľadom poistenia neváhajte kontaktovať našu infolinku 0902 661 111 alebo nám napíšte e-mailom na info@onlineporovnanie.sk.

autor: Jozef Belko | 8.2.2016, 11:02 hod.