PZP na motocykel

poistka na motorku a babetu, najlacnejšie pzp, kolko je poistka na babetu, zákonná poistka-povinne zmluvné poistenieKupujete si motorku alebo už nejakú vlastníte? Nezabudnite si uzatvoriť povinné zmluvné poistenie (PZP). V prípade, že ho nebudete mať, hrozí vám rovnako ako pri nepoistenom automobile mastná pokuta a množstvo ďalších nepríjemností.

Prečo potrebujú motorky PZP?

Povinnosť uzatvoriť si PZP aj na motocykle vyplýva zo zákona. Každý držiteľ motorového vozidla – a motorka je motorové vozidlo – je povinný uzatvoriť si povinné zmluvné poistenie. V prípade, že by tak neurobil, mu okrem finančnej pokuty hrozí v prípade zavinenia škodovej udalosti povinnosť nahradiť škody poškodenému z vlastnej peňaženky. Mať uzatvorené PZP je pre každého držiteľa motorky nielen povinné, ale aj výhodnejšie. Škody z PZP za vás zaplatí poisťovňa.

Je možné ho dojednať online?

Áno, v súčasnej dobe si viete dojednať PZP na motorky aj online. Na uzatvorenie poistenia vám postačí technický preukaz od vozidla a údaje o držiteľovi. Po zadaní základných údajov si môžete vybrať z ponuky poisťovní a následne si dojednať povinné zmluvné poistenie na diaľku s tým, že podmienky zmluvy akceptujete platbou a nemusíte nikam chodiť a ani nič podpisovať. Po zaplatení poistného vám poisťovňa pošle poštou všetky potrebné dokumenty, vrátane bielej a zelenej karty.

Čo je dôležité pri PZP pre motorky?

Pri výbere PZP na motorku je to podobné ako pri výbere PZP na auto. Každá poisťovňa má svoje kritériá, na základe ktorých stanovuje výšku poistného. Medzi tieto kritériá patria objem a výkon motora, maximálna prípustná hmotnosť motocykla, prípadne vek a miesto registrácie motocykla. Preto je potrebné zadávať do systému správne, úplné a pravdivé údaje. PZP si vyberajte na základe dobrých skúseností a odporúčaní. Poradiť vám môže aj náš tím portálu onlinePorovnanie.sk.

Máte záujem o PZP na svoju motorku?

V prípade, že máte záujem o viac informácií alebo o uzatvorenie povinného zmluvného poistenia pre svoj motocykel, neváhajte nás kontaktovať telefonicky na čísle 0902 661 111 alebo e-mailom na info@onlineporovnanie.sk. Ak si chcete vypočítať a porovnať cenu PZP pre vašu motorku, naša online kalkulačka PZP vám vygeneruje ponuky PZP na motorku nasledujúcich poisťovní: Alianz, Kooperatíva, Uniqa, Union, Axa, Generali, Genertel, Groupama, Komunálna Poisťovňa, ČSOB a Wüstenrot.

Porovnajte si ponuky PZP
autor: Jozef Belko | 21.2.2016, 17:02 hod.