Poistenie auta proti krádeži

Zlodej_autoStalo sa vám už, že ste si nenašli auto na mieste, kde ste ho predtým zaparkovali? Nebol to ani zlý žart a ani odťahovka a jednoducho vám ho ukradli? Či už sa vám to stalo alebo ešte nie, určite si neprajete túto situáciu zažiť. Poistite svoje auto proti krádeži a získajte aspoň určitú náhradu škody, ktorá vám odcudzením vozidla vznikne.

Havarijné poistenie – poistenie auta proti krádeži

Súčasťou plnohodnotného havarijného poistenia je už poistenie voči krádeži vozidla štandardom. Havarijné poistenie nezabráni krádeži vášho auta, ale dokáže vám zmierniť vzniknutú finančnú škodu a teda za vyplatené peniaze z poistky si môžete zadovážiť podobné vozidlo. V prípade nových vozidiel sa určite oplatí aj pripoistenie GAP k havarijnému poisteniu, čím nestratíte hodnotu vozidla vzniknutú amortizáciou.

Najčastejšie kradnuté autá

Medzi značky, ktoré sa najčastejšie kradnú patria podľa očakávania najpredávanejšie modely u nás. Najrozšírenejšou značkou na Slovensku je Škoda, preto v rebríčku dominujú modely: Octavia, Fabia a Rapid. Druhou najkradnutejšou značkou je Volkswagen s Golfom a Passatom. Tretiu priečku obsadilo Audi. Najväčší záujem mali zlodeji o modely A4 a A6. Zaujímavosťou je, že pri francúzskych a talianskych značkách zaujímajú zlodejov skôr dodávkové vozidlá. V prípade Fiatu je najčastejšie kradnutým modelom Ducato a pri Citroëne Jumper. Treba však podotknúť, že niekedy sa zlodej nemusí zamerať na model vozidla, ale skôr na jeho náklad. To že ste nenašli v štatistikách model vášho auta neznamená, že vám ho neukradnú.

Podmienky zabezpečenia auta

Zabezpečenie vozidla je práve to, čo môže vaše vozidlo ochrániť pred jeho ukradnutím. Určite platí pravidlo, čím viac zabezpečení, tým lepšie. Práve kvalita zabezpečenia vozidla môže odradiť zlodeja a presvedčí ho aby si našiel rovnaké vozidlo, ktoré bude menej zabezpečené. Rovnako pri uzatváraní zmluvy havarijného poistenia musíte mať vozidlo zabezpečené podľa podmienok poisťovne. Poisťovňa si určuje počet zabezpečení podľa poistnej sumy vozidla a v prípade, že ich vozidlo nespĺňa neprevezme na seba riziko poistenia proti krádeži.

Aké sú možné zabezpečenia?

Dnes už je bežné, že vozidlo má určité zabezpečenia už od výroby. Každé vozidlo býva vybavené imobilizérom a v prípade ak má klient záujem, sú mu pridané do výbavy aj ďalšie zabezpečenia. Medzi ne patrí alarm, mechanické zabezpečenia (napr. Defend Lock, ZEDER..a pod.), ďalšie druhy imobilizérov, VAM R1, GPS- satelitné vyhľadávanie a dnes už aj väčšina poisťovní akceptuje pieskovanie a leptanie skiel.

Máte záujem o poistenie svojho auta proti krádeži?

V prípade, že máte záujem o poistenie proti krádeži alebo o havarijné poistenie, neváhajte kontaktovať našu infolinku 0902 661 111, píšte na info@onlineporovnanie.sk alebo vyplňte nášu online kalkulačku PZP a získajte cenovú ponuku zdarma .

 

autor: Jozef Belko | 9.10.2016, 10:10 hod.