Aké PZP si najčastejšie vyberajú naši klienti?

fialove autoPovinné zmluvné poistenie motorových vozidiel (PZP) je poistenie, ktoré prikazuje zákon. Je to poistenie, ktoré kryje škody spôsobené prevádzkou motorového vozidla niekomu inému. Keďže nekryje škody na vlastníkovom vozidle, väčšina ľudí sa pri jeho výbere až tak nezapotí.

Výber podľa ceny

Ľudia najčastejšie vyberajú to najlacnejšie poistenie. Spravia si porovnanie a uzatvoria to, ktoré je cenovo najvýhodnejšie. Najlacnejšie PZP však vždy neznamená, že je aj najvýhodnejšie. Niektoré poisťovne vám totiž po prvej poistnej udalosti poistné výrazne navýšia. Je preto dobré nájsť si čas a prečítať si aspoň tie kapitoly poistných podmienok, ktoré hovoria o začiatku platnosti poistenia, spôsoboch jeho ukončenia a uplatnení bonusov a zliav.

Výber podľa limitov krytia

Pri PZP sú zákonom stanovené základné limity krytia. A to 5 miliónov eur pri škodách na zdraví a 1 milión eur pri škodách na majetku. Niektoré poisťovne však ponúkajú vyššie limity, a aj to môže byť pre niektorých rozhodujúce pri výbere PZP.

Pripoistenia a asistenčné služby

Netreba zabudnúť ani na pripoistenia, ktoré má poisťovňa v ponuke. Aj to je totiž záležitosť, na ktorú sa klienti často pýtajú, a podľa ktorej si PZP vyberajú. Veľa ľudí napríklad zvažuje, či vôbec potrebuje asistenčné služby. Premýšľajú, či ich niekedy naozaj využijú. Asistenčné služby môžu byť pri havárii alebo poruche vozidla veľmi užitočné. Avšak aj rozdiel v asistenčných službách môže byť veľký. Napríklad niektoré výkony poisťovňa len zorganizuje, iné do istej výšky aj preplatí.

Okrem asistenčných služieb sa klienti zaujímajú aj o rôzne možnosti pripoistenia. Ide predovšetkým o čelné sklo, o úrazové pripoistenie, či stret so zverou. Napríklad o pripoistení výtlkov sa viac dozviete tu.

Meno a reputácia poisťovne

Veľkú rolu pri výbere toho správneho poistenia zohráva aj meno poisťovne. Sú klienti, ktorí si radšej vyberú známejšiu a zvučnejšiu poisťovňu, aj keď poistné v nej môže byť výrazne vyššie.

Na základe odporúčaní známych

Veľa ľudí sa pri výbere poisťovne rozhoduje podľa odporúčaní z blízkeho okolia. Často zažívame prípady ako: „Známy mi hovoril, že…“ alebo „Kamarát ma dobré skúsenosti s…“ a podobne. Mnohí klienti si pred výberom PZP spravia menší prieskum v okolí a pri uzatvorení sa rozhodujú podľa ich referencií.

Spravte si porovnanie!

V prípade, že máte záujem uzatvoriť si PZP prípadne porovnať aktuálne ponuky jednotlivých poisťovní, kontaktujte nás na našej infolinke 0902 661 111 alebo si vypočítajte cenu a uzatvorte si vaše výhodné PZP u nás pomocou našej kalkulačky.

PZP kalkulačka
autor: Jozef Belko | 15.2.2017, 10:02 hod.