Ako vybrať najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie

V novom roku 2017 s lepším poistenímKaždý z nás má nejaké poistenie, či už je to životné alebo poistenie majetku. Každý rok máme možnosť porovnať si svoje súčasné poistenie s aktuálnou ponukou a naša kalkulačka Vám poskytuje okamžité porovnanie poistenia PZP vo viacerých poisťovniach. Stačí zadať len pár údajov. Na základe vyplnenia formuláru vám vieme poslať ponuku havarijného poistenia či majetku.

Kedy treba aktualizovať staré poistenie?

Tak ako každý rok vám príde predpis na zaplatenie poistného, môžete aj vy každý rok prehodnotiť výhodnosť svojho poistenia. Treba to však začať riešiť ešte v čase, kedy máte možnosť vypovedať svoju aktuálnu zmluvu poistenia a to 6 týždňov (42 dní) pred výročným dňom. To je doba kedy už musí byť najneskôr potvrdená v poisťovni výpoveď zmluvy.

Ako zistím, že mám zmeniť PZP alebo havarijné poistenie?

Tak ako sa menia ceny v obchode aj poisťovne v priebehu roka môžu meniť svoje ceny. Stalo sa vám už niekedy že váš sused, rodina alebo známy má podobné auto ako vy a platí výrazne menej za poistku? Práve to sú situácie kedy by ste mali prehodnotiť svoje poistenie.

Zmeny v zákone môžu priniesť zmeny vo vašej peňaženke!

Na základe najnovšej novely zákona Ministerstva financií o poisťovníctve majú poisťovne nový 8% odvod z neživotného poistenia. Zavedenie nového odvodu sa odrazilo na zvýšených cenách poistného. Navyše zvyšovanie cien poistného v PZP sme zaznamenali už nedávno, kedy poisťovne začali striktne posudzovať klienta na základe škodovosti a uplatňovať bonus/malus.

Všetko pod jednou strechou! onlinePorovnanie.sk vám vytvorí ponuku na PZP aj havarijné poistenie!

Zistite si ako ste na tom so svojím PZP, havarijným poistením či inými poistkami! Neplaťte zbytočne veľa! Urobte si rýchly prehľad cez našu kalkulačku alebo nás kontaktujte na office@insuria.sk, tel.č. 0902 661 111

autor: Jozef Belko | 3.4.2017, 15:04 hod.