Najčastejšie chyby pri ONLINE poistení!

Dnes už sa čoraz častejšie stretávame s online poistením nakoľko aj poisťovne sa snažia uľahčiť si formu poistenia a samozrejme online poistenie uľahčuje cestu k poisteniu aj samotnému klientovi. Obmedzenie papierových zmlúv a vytváranie elektronických dokumentov stále dostupných je obojstranne prospešné. S online poistením sa určite už každý stretol, tak vám predstavíme najčastejšie chyby, ktoré vznikajú pri online poistení.

Nesprávne údaje alebo preklepy

Časovým stresom, nepozornosťou alebo nedostatkom informácií sa môže stať, že do online zmluvy zadáme nesprávne informácie. Čo s tým? Ako to napravím? Zadaním nesprávnych údajov môže mať v niektorých prípadoch vplyv aj na konečné poistné (najmä pri technických parametroch motorového vozidla alebo údajov o držiteľovi). Vtedy je v podstate zmluva nesprávna. V každom prípade vám odporúčame si zadané údaje pred potvrdením skontrolovať a až po vykonaní kontroly potvrdiť samotnú zmluvu. Nečakajte kým na nesprávne údaje príde poisťovňa alebo policajt, kontaktujte nás aby sme vám zmluvu prepracovali!

Výber najlacnejšej ponuky vs. najvýhodnejšie poistenie

Výhodou online poistenia je získanie rýchleho prehľadu cien vo viacerých poisťovniach, čo znamená, že nemusíte nikam chodiť a zbytočne strácať čas. Samozrejme v ponukách ide najmä o porovnanie ceny poistenia. Cenovo najlacnejšie poistenie však nemusí byť pre vás najvýhodnejšie. Preto je dobré porovnať si podmienky poistenia, ponúkané pripoistenia, reputáciu poisťovne a na základe toho sa rozhodnúť, ktorú ponuku si uzavriete.

Chyba v kontaktoch, najmä e-mail, kam sa posielajú dokumenty

Tak ako sme už vyššie spomenuli, kontrola zadaných údajov do zmluvy je pri online zmluve veľmi podstatná. Najdôležitejšie je však zadanie správnej e-mailovej adresy nakoľko na túto adresu vám po uzavretí zmluvy príde samotný návrh zmluvy spolu s potrebnými dokumentami. Ak teda zadáte nesprávny e-mail, vaša zmluva sa k vám nedostane! Zadanie správneho telefonického kontaktu je rovnako dôležité nakoľko vás môžeme kontaktovať v prípade problémov so zmluvou, pripomenúť platbu alebo vás vieme kontaktovať ohľadom ďalších informácií týkajúcich sa správy vašej zmluvy.

Neskoré zaplatenie prvej splátky poistného

Online zmluvy sú nepodpisové a akceptujete ich zaplatením! Pozor! Online zmluvy môžu mať rôzny dátum splatnosti a je potrebné ho dodržať nakoľko v prípade úhrady po splatnosti vaša zmluva nemusí byť platná. Preto vám odporúčame uhradiť zmluvu ihneď po uzavretí alebo si dobre odsledovať predpísaný dátum splatnosti.

Predsudky a obavy, ktoré nie sú opodstatnené

V dobe keď ešte online zmluvy len začínali, ľudia z nich necítili istotu správneho uzatvorenia zmluvy. Preferovali samozrejme osobný kontakt najlepšie priamo na pobočke. Táto doba je už preč! Online zmluvy šetria váš čas a v určitom smere aj vaše peniaze. Uzavretie si online zmluvy z pohodlia vášho domova do 5 minút cez internet je momentálne žiadané a moderné. Rovnako máte všetky potrebné dokumenty stále uložené na e-maile a teda sa k nim kedykoľvek dostanete a nemusíte odkladať alebo hľadať papierovú zmluvu.

Porovnajte si ponuky PZP v našej kalkulačke alebo si rovno uzavrite PZP alebo cestovné poistenie ONLINE!

Vyskúšajte aj vy našu kalkulačku a porovnajte si svoje PZP alebo si uzavrite cestovné poistenie. V prípade otázok nás kontaktujte na info@onlineporovnanie.sk alebo tel.č. 0902 661 111.

autor: onlineporovnanie | 16.8.2017, 01:08 hod.