Ženy milujú väčšie autá

Ahojte,
Moje meno je Janka Bosáková a som študentka druhého ročníka na fakulte masmediálnej komunikácie v Trnave. V dnešnom článku vám prinesiem môj osobný názor čo si myslím o ženách a ich šoférovaní.

Ktoré z vás sme sa dnes doviezli do práce vlastným autom? Stavím sa, že mnohé a nemali sme s tým žiadny problém. Prečo sa potom stále, keď vznikne nejaká nepriaznivá dopravná situácia, zvykne opakovať ošúchaný povzdych: „ach jaj, zase žena za volantom…“?

Existujú rôzne výskumy toho, ako ženy zvládajú šoférovanie. Vyplýva z nich, že ženy sú zodpovednejšie vodičky ako ich mužskí kolegovia. Jazdia opatrnejšie a menej riskantne.

Pravdou je, že za volantom pôsobíme neistejšie, necháme sa rýchlejšie vyviesť z miery, ak sa naskytne komplikovaná dopravná situácia, ale na druhej strane: mužom sa dvíha adrenalín a agresivita, keď sa na ceste niečo deje. Nie je to ani tak o rozdielnosti pohlaví, ako skôr o tom, kto má akú povahu, odhliadnuc od toho, či ide o muža alebo o ženu.

Ženy milujú väčšie autá

Malé auto pre ženy, veľké pre mužov. V dnešnej dobe si môžeme všimnúť čoraz viac dám v SUV. Pocit bezpečia je dôvodom, prečo sa stále častejšie obzerajú po takýchto autách. Avšak podľa môjho názoru je pre ženy ideálnejšie práve to menšie auto. Bezproblémové parkovanie a hlavne prehľad na ceste. Častokrát si všímam, že ženy, ktoré sedia v SUV majú problém s odhadom vzdialenosti a tlačia sa viac k stredovej čiare ako ku krajnici.

My ženy nevieme parkovať

Pravda ako hrom! Muži majú parkovanie v krvi, ale čo my ženy? Táto disciplína je aj pre výborné vodičky občas veľkým problémom. Častokrát nevieme odhadnúť vzdialenosť a s ostatnými autami na parkovisku hráme doslova biliard. Prieskumy ukazujú, že ženy pri parkovaní nabúrajú až o 23 % častejšie než muži. Našťastie v dnešnej dobe nám veľkým pomocníkom môže byť práve parkovací asistent, ktorý za nás zaparkuje bezproblémovo. Podľa vlastnej skúsenosti, parkovací asistent odporúčam každej z vás. Ešte nikdy som tak bezproblémovo nezaparkovala, ako s parkovacím asistentom.

Ženy sú horšie šoférky ako muži

Ženy jazdia bezpečnejšie a zodpovednejšie, pretože uprednostňujú opatrnosť pred riskovaním. V neprehľadných úsekoch zvyčajne radšej počkáme, než by sa do nich bezhlavo vrhli, na druhej strane nevieme reagovať tak pohotovo ako muži. Pomalšie rozhodovanie a to, že skôr podľahneme panike, nám niekedy môže byť na škodu. Ak spôsobíme dopravnú nehodu, je to skôr z nepozornosti, ako kvôli prekročeniu rýchlosť.

Ženy chcú červené auto

Lodičky majú ladiť s kabelkou, kabelka s autom, a to všetko má byť krásne červené. Výskumy hovoria, že to je mýtus. 50 odtieňov sivej si získalo popularitu nielen v kinách, ale aj v automobilovom priemysle. Podľa výskumu si až 30% žien volí sivú farbu, ako farbu svojho miláčika. Avšak aj to je individuálne, pretože napríklad moje vysnívané auto je malé červené autíčko.

Ženy vyberajú auto podľa vzhľadu

Pri výbere svojho miláčika na kolesách ženy majú jasno. Ženy , ktoré majú deti sa na auto pozerajú ako pomocníka v domácnosti. Nejde im len o pekný vonkajší vzhľad a kolesá, ale rozhoduje bezpečie a praktickosť. Skúmajú, či sa im do kufra vojde kočík, koľko má auto airbagov alebo možnosť upevnenia autosedačky. Čo sa týka nás mladých vodičiek, tak my si vyberáme skôr auto podľa toho, či si ho zamilujeme na prvý pohľad, alebo nie. Najideálnejšie by bolo, ak by sme mali auto, ktoré je automat, samo by parkovalo a predvídalo za nás situácie na ceste. ?

autor: Jozef Belko | 11.9.2017, 16:09 hod.