Je vhodné si vybrať najlacnejšie PZP?

Najlacnejšie PZPJe dôležitá cena za PZP? Vie klient, aké poistné krytie mu produkt, ktorý si kupuje poskytuje? Prípadne ide klientovi len o konečné ročné poistné? Pozerá na silu a recenzie poisťovne pri výbere PZP? V nasledujúcom článku sa pokúsime priblížiť pohľad na PZP dnešného klienta.

Najlacnejšie PZP

Dnes už je celkom bežné, že si ľudia, ktorí majú záujem o uzatvorenie si novej poistky alebo prepočet aktuálnej spravia prepočet cez webové portály. Rovnako aj na našom portáli nájdete prepočet PZP . Online kalkulačky urýchľujú získanie prehľadu o cenách poisťovní a dnes už je celkom bežné, že si PZP uzatvoríme na diaľku cez internet bez toho aby sme navštívili priamo konkrétnu poisťovňu alebo jej web. Prečo je dôležité pri výbere poistenia, neporovnávať len cenu a hľadať najlacnejšie PZP, sa pokúsime vysvetliť v našom článku.

Pozná klient produkt ktorý si kupuje?

Povinné zmluvné poistenie je povinné zo zákona. Každý držiteľ si ho musí uzatvoriť na svoje vozidlo. Z predchádzajúceho vyplýva, že držiteľ-klient má povinnosť uzatvoriť si toto poistenie a teda ho nevníma ako niečo, čo musí bližšie skúmať. V málo prípadoch si klient zisťuje podrobnosti, ako sú limity krytia, asistenčné služby a podobne. Je síce pravdou, že poisťovne poskytujú poväčšine produkty so zákonom stanovenými limitmi ale samozrejme v ponuke býva aj širšie krytie čo sa týka limitov alebo čiastočných havarijných rizík. Bohužiaľ v praxi je častejšie uzatvorenie z povinnosti a teda rozhoduje cena poistenia.

Je dôležitá značka poisťovne?

Prečo je dôležitá značka poisťovne? Veď plniť by mala každá bez rozdielu na značku. Áno, v prípade, že má na to klient nárok poisťovňa musí poistné plnenie vyplatiť. Avšak značka alebo reputácia poisťovne môže veľa vecí uľahčiť. Dostupná infolinka, komunikácia s klientom, ochota komunikovať a profesionálny proklientský prístup sú atribúty, ktoré klient ocení a pochopí až pri poistnej udalosti. V súčasnosti vo väčšine prípadoch rozhoduje cena! Značka poisťovne rozhoduje iba v prípadoch kedy sú ceny poistného porovnateľné.

Oplatí sa uzatvoriť si k PZP pripoistenia?

Pokiaľ je auto havarijne poistené, pripoistenia k PZP nie sú potrebné. Ak už sa klient rozhodne, že si nebude auto havarijne poisťovať určite sa mu oplatí pripoistiť si k PZP niektoré havarijné riziká. Najčastejšie pripoisteným a teda aj klientami žiadaným pripoistením je pripoistenie čelného skla. Škoda na čelnom skle je najbežnejšou škodou a v prípade výmeny čelného skla sa oprava môže vyšplhať na zaujímavú sumu. Zaujímavým pripoistením je aj časté havarijné riziko a to stret so zverou. V prípade tohto rizika môže byť poškodenie vozidla celkom rozsiahle a teda rovnako aj náklady na jeho opravu. Ďalšími pripoisteniami k PZP môžu byť aj úrazové poistenie sedadiel, živelné pohromy, batožina a podobne.

Máte záujem o uzatvorenie PZP?

V prípade, že máte záujem o uzatvorenie poistenia môžete využiť našu kalkulačku PZP. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na infolinke 0902 661 111 alebo emailom na info@onlineporovnanie.sk

autor: Jozef Belko | 29.1.2019, 14:01 hod.