Ako sa dá overiť platnosť PZP vozidla?

Ako zistiť platnosť PZP? Viem si overiť platnosť PZP podľa ŠPZ? Prečo by som si mal vedieť overiť platnosť PZP? Platnosť PZP si dnes dokážete na rôznych verejne dostupných portáloch.

Overenie vlastného poistenia

V súčasnosti je overenie platnosti PZP veľmi jednoduché. Internet a mobilné aplikácie nám ponúkajú hneď niekoľko možností. Po zadaní ŠPZ nám vedia tieto zdroje poskytnúť informácie o type vozidla, poisťovateľovi, doby platnosti poistenia PZP a iné. Takto jednoducho sa dokážem dozvedieť hneď niekoľko cenných informácií.

Overenie poistenia vozidla ktoré vám spôsobilo škodu

Zistenie platnosti PZP vám môže pomôcť napríklad pri škodovej udalosti. Viete si veľmi rýchlo a ľahko skontrolovať platnosť poistenia vozidla, ktoré vám škodu spôsobilo a zároveň aj poisťovňu, ktorej prípadnú škodu budete ako poškodený hlásiť.

Kde si môžem poistenie overiť?

Platnosť poistenia PZP si viete overiť priamo na stránke Slovenskej kancelárie poisťovateľov na www.skp.sk . Tu si viete vyzistiť všetky potrebné informácie ohľadom poistenia PZP. Čo sa týka
mobilnej aplikácie tak jednou z aplikácii, ktorá ponúka zistenie týchto informácií je „ŠPZ SR“.

Nezabudnite si však prepočítať výhodnosť vášho PZP na našom portáli . V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať emailom na info@onlineporovnanie.sk alebo telefonicky na infolinke +421 902 661 111.

autor: Jozef Belko | 18.10.2019, 09:10 hod.