Poradňa

Máte otázky, ktoré sa týkajú online poistenia na portáli onlinePorovnanie.sk? Napíšte nám na info@onlineporovnanie.sk a my vám poradíme!

Čo je to onlinePorovnanie.sk?

onlinePorovnanie.sk je porovnávací internetový portál nezávislej maklérskej spoločnosti insuria consulting. onlinePorovnanie.sk sme vytvorili preto, aby:

  • ste pohodlne a rýchlo získali kompletný prehľad o ponuke všetkých poisťovní
  • ste nemuseli strácať čas osobnou návštevou pobočiek poisťovní
  • ste si mohli vybrať poistenie, ktoré najviac vyhovuje vašim potrebám
  • ste mali možnosť uzatvoriť si poistenie pohodlne z domu cez internet
  • ste sa mohli poradiť s odborníkmi na poistenie, hypotekárne úvery či leasing

Aké poistenie si môžem uzatvoriť na portáli onlinePorovnanie.sk?

V súčasnosti vám ponúkame možnosť uzatvoriť si:

Pripravujeme pre vás aj viac informácií o iných finančných produktoch, najmä hypotekárnych úveroch a leasingoch.

Ako si môžem uzavrieť PZP online?

Stačí, ak v online formulári vyplníte požadované údaje a v priebehu niekoľkých sekúnd získate prehľadné cenové porovnanie ponúk slovenských poisťovní. Potom je len vás, v ktorej poisťovni si poistenie uzatvoríte. Po výbere poisťovne pokračujete vo vypĺňaní údajov. Po dokončení procesu vám obratom na e-mail pošleme všetky potrebné dokumenty, vrátane platobných informácií. Poistná zmluva sa stáva platnou vo chvíli, keď uhradíte poistné na účet poisťovne.

Čo všetko na to potrebujem?

Na uzatvorenie povinného zmluvného poistenia prostredníctvom portálu onlinePorovnanie.sk vám stačí občiansky preukaz a osvedčenie o evidencii vozidla (tzv. technický preukaz). Tieto dva doklady obsahujú všetky informácie, ktoré budete pri uzatváraní online PZP potrebovať.

U koho budem poistený?

V ktorej poisťovni uzatvoríte zmluvu záleží len a len od vás. onlinePorovnanie.sk vám porovná ceny poisťovní a poistenie pre vás sprostredkuje. Poistený budete teda v poisťovni, ktorú si z našej ponuky sami vyberiete. Našou úlohou je postarať sa o všetky ostatné formality, ušetriť váš čas a peniaze a poskytnúť vám odborné poradenstvo a pomoc.

Ako mám zaplatiť za poistenie?

Možností máte viacero: poistné môžete uhradiť prostredníctvom internet bankingu, platobným príkazom na pobočke banky alebo priamym vkladom na účet poisťovne, ktorú ste si vybrali. Všetky potrebné údaje na uskutočnenie platby (číslo účtu, variabilný symbol, konštantný symbol atď.) vám zašleme e-mailom ihneď po uzatvorení poistenia. Platbu však musíte uskutočniť do termínu uvedeného v návrhu poistnej zmluvy. Spolu s ním dostanete aj „dočasnú“ bielu kartu, s ktorou budete môcť začať okamžite jazdiť až do doby, kým Vám nebude doručená „trvalá“ biela karta.

Ako mám postupovať pri poistnej udalosti?

Ak nastane poistná udalosť, bezodkladne kontaktujte poisťovňu, v ktorej ste poistený. Treba tak urobiť do 15 dní po jej vzniku. onlinePorovnanie.sk slúži na sprostredkovanie poistenia, no poistné udalosti priamo nerieši. Radi vám však pomôžeme a poradíme. Stačí, ak nás budete kontaktovať telefonicky, e-mailom alebo prostredníctvom nášho chatu.