Vypočítajte si vaše PZP pomocou našej kalkulačky

Pomocou našej PZP kalkulačky si môžete vypočítať povinné zmluvné poistenie. Porovnajte si ponuky viacerých poistovní a vyberte si pre vás najvýhodnejšie poistenie.

Každý držiteľ motorového vozidla na Slovensku je zo zákona povinný mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (viac o PZP).

A keďže ide o "zákonné" poistenie, ktoré kryje škody spôsobené tretej strane, je prirodzené, že cena poistenia je pre každého dôležitá. Cenu poistky si môžete zistiť pomocou našej kalkulačky, ktorá vám pomôže porovnať a vypočítať si výšku vášho PZP online.

Čo ovplyvňuje cenu poistenia

Pri tvorbe ceny PZP vstupujú do výpočtu viaceré parametre. V princípe ich môžeme rozdeliť do 3 kategórií

  • 1. Údaje o vozidle
    Cena poistenia sa odvíja aj od samotného auta (motocykla), ktoré chcete poistiť. Platí pravidlo, čím má vozidlo vyšší výkon, tým je cena PZP vyššia. Pri výpočte sa prihliada hlavne na: značku, model, zdvihový objem valcov (cm³), výkon (kW), rok výroby, hmotnosť vozidla ai.
  • 2. Údaje o držiteľovi
    Dá sa povedať, že mladší vodiči zaplatia vyššie poistné ako starší. Je tu väčšia pravdepodobnosť poistnej udalosti, než u starších vodičov so skúsenosťami. Druhým dôležitým faktorom je bydlisko. Vodiči, z väčších miest v hustejšej premávke môžu spôsobiť dopravnú nehodu, častejšie ako vodiči z vidieka kde nie je až taká hustá premávka. Medzi ďalšie faktory ovplyvňujúce cenu poistenia patrí právna forma (fyzická osoba, právnická osoba, SZČO), doba bez poistenj udalosti ai.
  • 3. Špecifické údaje
    Mnohé poisťovne vám poskytnú aj rôzne zľavy alebo bonusy za bezškodový priebeh, ak ste existujúci klient poisťovne,, osoby so zdravotným postihnutím, klientov partnerských subjektov, ai.

5,0
5,0 z 5 hviezdičiek (celkovo z 6 recenzií)
Vynikajúce100%
Veľmi dobre0%
Priemerné0%
Slabé0%
Zle0%

top

21.12.2021

super

Ondrej Čagala

poistenie

21.12.2021

bez zbytočných otázok

jarmila

TOP

21.12.2021

SUPER

STEVO

PZP

21.12.2021

OK

Peter

Max. spokojnosť

21.12.2021

Max. spokojnosť. Profesionalita. Doporučujem.

Šimák

Super rychlo

21.12.2020

top

Jiri